Bakker Elkhuizen DXT Precision - souris verticale ergonomique
Ref. 400009810
Bakker Elkhuizen DXT Precision - souris verticale ergonomique
Ref. 400009810
- Pen grip: you hold the DXT Precision Mouse with your fingertips, like a pen. This grip is similar to when you write. This means that mouse work can be done with small and precise movements.
- Fast habituation time: because the pen handle is very familiar, the DXT Precision Mouse promises a fast habituation time so that you can get started with this mouse immediately and quickly.
- 4 DPI values (500/1000/1500/2000): A higher speed (higher DPI) is recommended for general mouse use. A slower speed (lower DPI) is recommended for slower and more precise work, such as drawing or photo editing.
- Suitable for: This compact mouse is suitable for right and left-handers and for both larger and smaller hands, because this mouse is grabbed with the fingertips.
- Equally suitable for right- and left-handed use: thanks to the button on the inside, you can choose between left and right and rotate the mouse 180°. This gives you the flexibility to use the mouse alternately with both hands.
- Plug-and-play: Get started right away by connecting the DXT Precision Mouse directly to your computer without any manual configuration. Quickly and easily connect the USB receiver to your computer and start mice right away.
- Easy to carry: thanks to its compact size and light weight, you will hardly notice this mouse in your laptop bag and it can be used at any workplace.
- Unique: Button for right- and left-handed use and suitable for both larger and smaller hands
- Connection: Wireless RF USB Receiver
Produits fréquemment achetés ensemble
Description
La poignée de précision spéciale promet un guidage précis de la souris, une méthode de travail ergonomique et un temps d'adaptation rapide. Un design unique qui convient aux grandes et aux petites mains et qui permet une utilisation alternée de la main droite et de la main gauche. Avec la souris ergonomique DXT Precision, augmentez votre productivité grâce à une navigation très précise sur l'ordinateur et profitez en même temps d'un confort accru lors de votre travail sur ordinateur.
Livraison
Magasins concernés
En Nouvelle Calédonie : Nouméa, Dumbéa, Mont-Dore, Païta, Koné, Koumac, Bourail
Caractéristiques
| Divers | |
|---|---|
| Câbles inclus |
|
| Caractéristiques techniques | |
|---|---|
| Ergonomie droitier/gaucher | Droitiers et gauchers |
| Interface | USB |
| Interfaces requises |
|
| Technologie(s) de connectivité | Filaire |
| Informations sur les services | |
|---|---|
| Etat du produit | Produit Neuf |
| Caractéristiques générales | |
|---|---|
| Quantité incluse | 1 |
| Type de produit | Souris |
| Données d'identification | |
|---|---|
| Code barre maitre | 8717399994026 |
| Marque | Bakker Elkhuizen |
| Référence produit fabricant | BNEDXT |
| Garantie | |
|---|---|
| Garanties légales | 2 ans |
| Dimensions et poids | |
|---|---|
| Hauteur | 8.1 cm |
| Largeur | 5.6 cm |
| Profondeur | 4.5 cm |

/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_5.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_6.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_24.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_23.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_7.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_8.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_1.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_2.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_3.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_4.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_22.jpg)
/pub/media/catalog/product/4/0/0/0/0/9/P_400009810_21.jpg)























